Mesaj gönder
Çin Kovalı Elevatör Konveyör Zinciri Üretici

Maliyetten tasarruf ederek daha fazla net kar!

CDInudstry, dünya çapında 100'den fazla müşteriyle hizmetler geliştirmiş ve her yıl maliyeti en fazla %20'ye varan oranda azaltmıştır.

Haberler

September 5, 2022

Çimento ve beton endüstrisi Afrika'da karbonsuzlaştırmayı hızlandırıyor

Çimento ve beton endüstrisi Afrika'da karbonsuzlaştırmayı hızlandırıyor

 

Küresel Çimento ve Beton Birliği (GCCA) ve Birleşmiş Kentler ve Afrika Yerel Yönetimi (UCLG Afrika), Afrika İklim Haftası 2022'de, Afrika'da çimento ve beton endüstrilerinin karbondan arındırılmasına yönelik işbirliğinin artmasını sağlayacak bir Mutabakat Zaptı (MoU) imzaladı. kıta, sürdürülebilir ve dayanıklı şehirler ve topluluklar inşa etmek.

MoU, UCLG Afrika Genel Sekreteri Jean-Pierre Elong-Mbassi ve GCCA'nın Beton ve Sürdürülebilir İnşaat Direktörü Andrew Minson tarafından imzalandı.Anlaşma, Gabon'da 2022 Afrika İklim Haftası sırasında yapıldı ve her iki tarafın da net sıfıra yönelik paydaş savunuculuğunu güçlendirmek ve yerel yönetimleri karbondan arındırma hedeflerine yönelik politika eylemi yapmaya teşvik etmek için nasıl birlikte çalışacağını ortaya koyuyor.

Bu hedeflere ulaşmak için her iki taraf da Afrika şehirlerinin yenilikçi çimento ürünlerini benimsemek için daha fazla kapasiteye sahip olmasını ve bu şehirlerin 2050 çabalarına kadar Net Sıfır'a katılmak için etkin bir şekilde harekete geçirilebilmesini sağlamak için çalışacak.GCCA ve UCLG Africa aynı zamanda Afrika genelinde kentsel planlama ve konut alanlarında çok seviyeli yönetişim için paydaş desteği oluşturmaya çalışacak.

 

 

İletişim bilgileri